Příjezd k vile MHD

 

Jedete k nám na Vilu Na Landeku, je skvělé, že volíte cestu městskou hromadnou dopravou, protože máte možnost nasát, alespoň něco z místní atmosféry:-) Ač se toto místo může zdát trošku civilizaci odlehlé, nebojte se, není to žádná divočina;-) Určitě to zvládnete.

Pokud přijíždíte do Ostravy vlakem na Hlavní nádraží počítejte s krátkou jízdou tramvají (číslo 8,1,2) na zastávku Muglinovská a zde s jedním přestupem na autobus (číslo 34, 56, 52, 67) směrem Hlučín na cílovou zastávku Hornické muzeum. Celá cesta Vám potrvá méně než 15 minut a spojů zde jezdí opravdu dost. Lístek si můžete koupit buďto ve speciálních automatech (mince), v tramvaji u řidiče v hotovosti (dražší) nebo můžete platit přímo kartou při vstupu do vozu (nejjednodušší). Celou cestu si můžete naplánovat za pomocí tohoto odkazu :Plánovač cesty MHD-Hlavní nádraží-Hornické muzeum.

Po vystoupení na zastávce Hornické muzeum se dáte doprava přes ocelový mostek a půjdete po turistické značce nahoru do dřevěných schodů viz. tento odkaz.Čeká Vás 10 minutový výstup na nejvyšší vrcholek široko daleko;-) Ale Vy jste na tom fyzicky dobře, takže se ani nezadýcháte;-)Na této cestičce není kde zabloudit, vede totiž k jedinému domu na tomto kopci:-)